Міський конкурс Заняття з мультимедійною дошкою

Управління освіти і науки Бориспільської міської ради

Київської області

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу № 2

Подорож до форту Здоровя

(Конспект заняття)

Пригода Оксана Андріївна

вихователь ДНЗ № 2

спеціаліст

Програмовий зміст:

Навчальні завдання : Закріпити уявлення дітей про те, що найбільше багатство людини – здоров’я. Формувати потребу дбати про своє здоров’я, турботливо ставитись до свого тіла та організму, вміти його доглядати. Розповісти, що джерелом зміцнення здоров’я і запобігання хвороби є здоровий спосіб життя та безпечна поведінка у довкіллі. Дати елементарну інформацію про наявність в організмі мікроістот ( віруси, мікроби, бактерії), які шкодять здоров’ю та розвивати здатність встановлювати причинно - наслідкові зв’язки. Довести   до свідомості дошкільників що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров’я, формувати негативне ставлення до них.

Розвивальні завдання: Розвивати бажання вести активний спосіб життя, дбати про своє здоров’я,. Турботливо ставитися до свого тіла та організму, вміти його доглядати. Розвивати мислення й комунікативні функції.

Виховні завдання: Виховувати корисні звички, які допоможуть зміцнити здоров’я, прищеплювати інтерес до занять фізкультурою і спортом. Виховувати вміння дотримуватися загальних правил і норм поведінки в спільній колективній діяльності.

Мотивація: Щоб міцне здоров’я мати треба пелюстки зібрати.

Попередня робота: Бесіди про правила особистої звички. Розгляд ілюстрацій, відгадування загадок, проведення дидактичних ігор з валеології. Вивчення віршів та прислів’їв про здоров’я.

Матеріал: різнокольорові пелюстки, сюжетні картинки, червоні та зелені картки, кошики, продукти харчування, овочі, фрукти, торбинка з предметами гігієни (гребінець, мило, зубна щітка, мочалка, носовичок, серветка, шампунь), конверт – листівка.

 

Хід заняття

Вихователь: Дорогі діти! Сьогодні ми з вами помандруємо до форту Здоров’я. Жоден транспорт для цього не підходить, тому я запрошую вас на «килим – літак». (слайд 3)

До форту здоров’я дорога далека,

Не долетить туди навіть лелека,

Літак реактивний туди не домчить.

Тигри розірвуть нікчему за мить.

Кмітливих, веселих беремо з собою,

Ось і готові усі ми до бою.

Хочеш знання ми свої показати,

До перемоги ідем ми завзято.

 Вихователь: Увага! Наш килим – літак приземлився біля загадкового каменя, на якому надпис: (слайд 4)

«Наліво підеш – в болото попадеш,

Направо підеш – в хащі зайдеш

Прямо підеш – на острів попадеш».

-         Яку дорогу, діти, ми оберемо?

(Третю, яка веде на острів)

Вихователь: Добре, вона найкоротша.

(Діти ступають на територію острова. Посеред острова стоїть дівчинка Оленка і плаче) (слайд 5)

Вихователь: Що сталося, дівчинко, і як тебе звати?

Дівчинка:- Мене звати Оленка. Я розгубила всі пелюстки своєї квіточки, яку я виростила у форті Здоров’я.

Вихователь:-А якщо ми тобі допоможемо зібрати всі пелюстки, ти покажеш нам дорогу до форту Здоров’я?

Дівчинка: Так, з радістю!

Вихователь:Діти, а девізом нашої подорожі будуть такі слова:

«Щоб міцне здоров’я мати, треба пелюстки зібрати».

 

Діти подивіться, на острові безліч пелюсток різного кольору (слайд 6).       Як дізнатися які з Оленчиної квітки?

Дівчинка: Мої пелюстки незвичайні, на них є цікаві завдання. Перша  пелюсточка червоного кольору.

Вихователь:Діти, давайте знайдемо всі червоні пелюстки.

(Діти знаходять червоні пелюстки, і рахують їх.) Ось подивись Оленко, діти знайшли три червоні пелюстки. І на одній із них є цікаве завдання. Називається воно – Здоров’я. (слайд 7)

Дидактична гра: «Закінч речення».

«Щоб здоров’я добре мати, слід про нього змалку … (дбати)

Кожен ранок обливатись і зарядкою …(займатись)

У дворі щодня гуляти, повноцінно їсти й …(спати)

Добре мити всі продукти досхочу вживати …(фрукти)

Будете це все робити, перестанете … (хворіти).

Вихователь: Ну, що, Оленко, впоралися діти із завданням? Якого кольору ще пелюстку шукати?

Дівчинка: Ще дуже красива синя пелюсточка в  мене пропала. Знайдіть її будь ласка!

Вихователь:Давайте шукати  сині пелюстки. А ось і вони, аж чотири пелюстки, і одна з них називається «Режим дня». (слайд 8)

Діти, для того, щоб людина була здоровою,  охайною, своєчасно їла і лягала спати, все встигала робити, вона повинна дотримуватися режиму дня.

Дидактична гра: «Плутанина»

( Діти повинні розмістити сюжетні картинки що відображають основні моменти режиму дня в певній послідовності).

Дівчинка:Молодці, ви все вірно зробили. А тепер знайдіть мені жовту пелюсточку.

Вихователь:Ось діти знайшли дві жовті пелюстки, але із завданнями тільки одна і зветься вона «Звички» (слайд 9)

 

Ми дуже часто повторюємо слова: звикати, звичка. Що ж означає слово звичка? Це такі дії, які ми робимо доволі часто чи навіть постійно, не замислюючись над ним. У кожної людини є свої звички, вони бувають гарні й погані, або навіть шкідливі. Багато звичок можуть впливати на здоров’я людини. Які ж звички зберігають наше здоров’я ?(загартування, заняття спортом, вживання вітамінів, дотримання режиму дня та інші).Звички, що наносить шкоду організму, називають шкідливими.

Які шкідливі звички бувають у людей?

 Дидактична гра: «Корисно – шкідливо»

( Вихователь називає звички, а діти сигналізують картками: зелена картка – корисно, червона – шкідливо).

-  Виконувати ранкову гімнастику.

-  Дотримуватися режиму дня.

-  Гризти нігті.

-  Мити руки з милом .

-  Довго дивитись телевізор.

-  Їсти овочі та фрукти.

-  Чистити зуби.

-  Смоктати палець.

-  Сутулитись.

-  Їсти багато солодощів.

-  Займатися спортом.

-  Загартовуватися

-  Читати лежачи.

Вихователь:От і виходить, що треба стежити за своїми звичками, набувати гарних і позбуватися шкідливих.

Діти ви вже напевно втомилися, давайте проведемо фізкультхвилинку: (слайд 10)

« Щоб ніколи не хворіти,

Треба вправи нам робити .

У рядок швиденько стали,

Спинки гарно розрівняли.

На носочки піднялися,

і до сонця потяглися.

Руки разом опустили

І швидесенько присіли.

Потім встали, руки в боки

Всі красиво робим кроки.

Назад – вперед, прогнулись добре

Не будем мати ми хвороби.

Дітки, а яку ще пелюстку ми не знайшли для Оленки? Так, білу. Ось знайшли малята аж 7 білих пелюсток,і одна з них називається «Їжа». (слайд 11) Вона нам підказує, що корисно для нашого здоров’я.

- Щоб мати здоров’я, слід правильно їсти:

Вживати поживне і тільки корисне.

Не їсти надміру, не шкодити тілу

І пам’ятати про вітаміни.

 Дівчинка:А ви знаєте де найбільше вітамінів? (овочі, фрукти). Що треба зробити перед тим як їх споживати? Так, треба мити.

Дидактична гра: «Корисне харчування» (слайд 12)

(Діти вибирають у кошик корисну їжу з поміж іншого).

Вихователь:Хто дружити з вітамінами буде, всі незгоди позабуде. Виросте міцним, здоровим, переможе всі хвороби.

Вихователь: А яку ще пелюсточку нам треба знайти, Оленко?

Дівчинка:Фіолетову.

Вихователь:От вже й фіолетових 6 пелюсток є (слайд 13). І одна з них – «Народна мудрість» просить, щоб ми назвали якомога більше приказок і прислів’їв про здоров’я.

(Діти називають приказки і прислів’я)

1.   Здоров’я – краще багатства.

2.   Без здоров’я – немає щастя.

3.    Хвороба людину не красить.

4.   Здорові зуби – запорука здоров’я

5.   Все можна купити – тільки здоров’я – ні.

6.   Хто день починає з зарядки – у того здоров’я впорядку.

7.   Які харчі – таке й здоров’я.

8.   Вода це джерело життя.

9.   Чистота – запорука здоров’я.

Дівчинка: Не вистачає в мене, ще гарної оранжевої пелюстки. Знайдіть її.

Вихователь:Не сумуй, Оленко! Діти швидко знайдуть і її. Ось вже аж 5 оранжевих пелюсток знайшли і одна називається «Гігієна» (слайд 14).

Дидактична гра: «Предмети Гігієни» (слайд 15)

(Діти по черзі дістають із мішечка предмети гігієни і розповідають для чого вони потрібні).

 Вихователь:Як ви гадаєте, чи завжди треба мити руки з милом? Для чого? (слайд 16). Щоб переконати вас, пропоную переглянути мультфільм.

( Перегляд мультфільму « Віруси та мікроби».) (слайд 17)

 Діти, чи сподобався вам мультфільм?

Дівчинка:Ура! Ось знову всі пелюстки моєї чарівної квітки на місці. (слайд 18)

Діти, а тепер я відкрию вам секрет. Ви мабуть думали що форт Здоров’я – це грізна фортеця (слайд 19), а замість неї простий український будиночок (слайд 20). Гляньте на мою оселю – це справжнісінький форт Здоров’я. Тут чисте повітря, озеро, ліс. Я тут відпочиваю, дружбу зі спортом, люблю їсти свіжі овочі і фрукти (слайд 21). А лікує мене сама природа. Тут  є багато лікарських рослин (слайд 22). І зараз я хочу перевірити, чи багато ви знаєте їх. Чим більше ви називаєте лікарських рослин,тим швидше повернетеся до свого килима – літака.

( Діти називають лікарські рослини).

Вихователь:Ось ми вже і дісталися свого килима – літака (слайд 23). Сідайте на нього і повертаймося додому:

- До дитсадочка дорога далека

   Не долетить туди навіть лелека.

   Літак реактивний туди не домчить,

   Тигри розірвуть нікчему за мить.

Ось ми з вами вже повернулися до рідного садочка (слайд 24). А на згадку про нашу подорож Оленка подарувала нам листівку (слайд 25). Зараз я вам її зачитаю:

- Друже, щоб здоровим бути,

  Треба навичок набути.

  Про здоров’я піклуватись,

  Перш за все не лінуватись,

  Подружитися зі спортом,

  Рідко ласувати тортом

  Воду крижану не пити,

  І ніколи не палити.

  Щоб знешкодити мікроб,

  Руки мий щоразу чисто.

  Не забудь щоденно їсти –

  Овочі та фрукти різні

  Всі вони тобі корисні.

  Вранці й ввечері, мій любий

  Завжди – завжди чисти зуби.

Ну, що малята сподобалося вам наша мандрівка? Сподіваюсь що всі ви будете дбати про своє здоров’я і дотримуватися порад Оленки.

 

   Список використаної літератури

1.Програма виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина»

/ [ Г. В. Бєлєнька, О. Л. Богініч]. – К., 2013.-  252 – 256 с.

2.Кудикіна Н. В. Методичні рекомендації до програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина» / [ наук. Ред. Кудикіна Н. В., Кузьменко В. У.] – К.: Університет ім. Б. Грінченка, 2012.- 96-100 с.

3. Андрієтті О. О. Впевнений старт. Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку / [Андієтті О. О., Голубович О. П., Дяченко Т. В., Ільченко Т. С.] – Тернопіль: Мандрівець, 2013. – 104с.

4. Піроженко Т. О. Розвивальні ігри та вправи для дітей шостого року життя / [ Піроженко Т. О., Ладивір С. О., Вовчик – Блакитна О.О] – Тернопіль: Мандрівець, 2012 – 80с.