Бориспільський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №2

   





Новини

З 03.02.2014 по 12.02.2014 року на основі наказу БОРИСПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ був проведений міський конкурс «Моє краще заняття з мультимедійною презентацією для старшої групи». У якому наше заняття "Космічна подорож" увійшло у 5ку найкращих, і  ми стали лауреатами. 
Новини: 1
27 вер. 2014

День працівника дошкільної освіти!

Привітання.

 

 

 

 

 

КОНСПЕКТ  ЗАНЯТТЯ

СТАРШОЇ  ГРУПИ  З  ВИКОРИСТАННЯМ
МУЛЬТИМЕДІЙНОЇ  ПРЕЗЕНТАЦІЇ

«Космічна  подорож»

 

 

Вихователь ДНЗ № 2

Левіна О.І.

 

 

 

2014 рік

 

 

 

Програмовий зміст:

     Формувати у дітей уявлення про Космос, як простір, що існує за межами планети Земля. Закріплювати знання про те,що Сонце – це велика зірка, навколо якої обертаються дев’ять планет; дати елементарні уявлення про стан Сонячної системи, учити розмірковувати та обґрунтовувати хід своїх думок; вправляти дітей в умінні робити звуковий аналіз слів, визначати кількість слів уреченні та складанні схем речень. Учити розрізняти основні кольори, закріплювати знання про геометричні фігури, удосконалювати навички ліплення. Викликати позитивно-емоційний відгук на розповіді вихователя.

     Розвивати цікавість до всього нового в природі, логічне мислення, зорову пам'ять, уміння вдаватися до асоціативних зв’язків, образних порівнянь.

     Виховувати допитливість, зосередженість, уважне ставлення до природи, інтерес до Всесвіту, відчуття прекрасного.

 

Матеріал:

     Макет ракети, модель Сонячної системи, лист від інопланетян, загадки, завдання на розвиток логічного мислення, фішки для звукового аналізу; геометричні фігури (різного розміру); пластилін, серветки.

 

Попередня робота:

     Вивчення планет Сонячної системи; звуковий аналіз слів; складання речень за схемами; розв’язування логічних завдань; вивчення віршів та загадок; виготовлення заготовок для ліплення.

 

 

Хід заняття.

 

    Вихователь: Діти, до нас надійшло послання від мешканців інших планет. Вони живуть далеко від нас у Космосі і надіслали нам листа.

     Вихователь читає листа: « Вітаємо Вас, мешканці, іншої планети! Чи знаєте ви назву своєї планети?»

Діти: Наша планета називається Земля.

Вихователь: На що схожа ваша планета?

Діти: На кулю, м’яч,кавун.

Вихователь: Як назвати мешканцІв вашої планети?

Діти: Земляни.

Вихователь: Що ви бачите вранці та вночі на своєму небі. Розкажіть про це.

Діти: Уранці – Сонце, а вночі – Місяць.                                                        Вихователь: Сонце – велика, дуже гаряча, кругла зірка. Місяць – супутник Землі. Він буває круглим або у вигляді серпа. Місяць значно менший ніж Сонце та Земля.

Зорі – це теж планети, що мерехтять на небі, світять жовтим, голубим світлом. На небі їх дуже багато.

А чому їх не видно вдень?

Діти:  світло від Сонця є значно сильнішим, тому світло зірок ми не бачимо.

Дослід: «Чому зірок не видно вдень?»

     Вихователь бере до рук  ліхтарик і пропонує дітям наблизитися, вмикає його.

Вихователь: Яке світло у ліхтарика – яскраве чи ні?

                      А тепер відійдіть далі, в сами кінець групи, і погляньте, яким     буде світло від нашого ліхтарика.

Діти відходять. (Світло від ліхтарика є майже непомітним).

Вихователь: Світла зірок не видно вдень, тому що сонячне світло є дуже яскравим.

Вихователь читає лист: Чи ви любите свою планету? Як вітаєте її?

                                         Малята! Давайте привітаємо нашу планету.

Діти виконують пальчикову гімнастику.

          Доброго ранку, сонце привітне!

          (Вітаються мізинчики)

          Доброго ранку, небо блакитне!

          (Вітаються безіменні пальчики)

          Доброго ранку, у небі пташки!

          (Вітаються середні пальчики)

          Доброго ранку, маленькі дубки!

          (Вітаються вказівні пальчики)

          Я вас вітаю, і я вас люблю!

          ( плескають у долоні)

          Ми живемо всі в одному краю!

 

Вихователь: (зачитує лист) Чи існує на вашій планеті частини дби?

Відповіді дітей.

Вихователь: Розкажемо про них інопланетянам у грі «Кажи далі»

                     Той,кому до рук потрапив м’яч, називає частину доби, після тієї,яку назвав вихователь.

Вихователь: Малята, а де знаходиться наша планета?

Діти: В Сонячній системі.

Вихователь: Погляньте на мапу Сонячної системи. Скажіть, які планети ви там бачите?

Діти: Сонце, Землю із планетою – супутником місяцем, Марс, Уран, Меркурій.

Вихователь:  Яких планет бракує на  мапі? Пропоную повернути їх на свої місця.

                      Друга планета за розміром майже як Земля.

1 дитина: (планета Венера)

                   У хмари одягнена сиві

                   Планета ця дуже красива

                   Найближча сусідка Землі,

                   Але так не схожі вони

                   Де гори, моря, чи печери?

                   Нама їх нажаль у….. (Венери)

Вихователь: Це найяскравіше небесне тіло після Сонця і Місяця. На Венері часто гримлять грози, віють вітри, блимають блискавки, але постійно спекотно. Повітря Венери є отруйним для людей. Венеру видно на небі вранці.

Вихователь: Пята планета – найбільша. Відгадуйте її.

2 дитина: (планета Юпітер)

                  Колись долетить і ракета

                  На цю величезну планету

                  Бурани, тумани та вітер

                  Хвилюють планету …..(Юпітер)

Вихователь: Він більший ніж Земля в 11 разів.Уся планета оточена великою кількістю хмар. На його поверхні у телескоп можна роздивитися смуги і велику червону пляму. На нічному небі вона сяє як яскрава біла зоря.

                     Шоста планета видається дуже маленькою, але яскравою. Відгадайте її.

3 дитина:  Яскраві кільця має,

                  Далеко від нас пролітає,

                  З життям не зустрічається

                  …..(Сатурном) називається.

Вихователь: Він дуже схожий на Юпітер. Має красиве кільце, нібито пояс. Крізь нього можна літати.

 

Вихователь: Нарешті нам залишилося відгадати останню планету.

4 дитина:  А ця планета маленька

                  Занадто від Сонця далеко

                  Холодний космічний сон

                  Сповив планету….. (Плутон)

Вихователь: Цю планету не видно неозброєним оком, а окремі деталі важко роздивитися навіть у телескоп.

                      Ось і повернули ми планети до своїх домівок.

                     Діти, а ви хочете помандрувати в космічну подорож?

                     Тоді займайте місце в космічній ракеті й полетимо до інших планет.

Діти сідають на стільчики в ракеті і промовляють:

                   Ти лети – лети , ракето,

                   До далекої планети,

                   Раз, два, три, чотири, п’ять!

                   Нумо в мандри вирушать!

                   Ти зі мною – я з тобою,

                   І не будем сумувать.

Перша станція «Ерудиція»

1.     Хто був першим космонавтом, який полетів у космос?  (Юрій Гагарін)

2.     Чому Сонячна система має таку назву? (Своє імя вона отримала на честь світла від Сонця, що сяє в самому його центрі)

3.     Що таке глобус? (Модель Землі)

4.     Що таке комета? (Зірка із хвостиком)

    Вихователь: Молодці рушаймо далі.

    Діти:         Ти лети – лети ракето,

                      До далекої планети,

                      Раз, два, три, чотири, п’ять!

                      Нумо в мандри вирушать!

                      Ти зі мною – я з тобою,

                      І не будем сумувать.

    Друга станція «Космічних фігур»

    Вихователь: Які геометричні фігури ви знаєте?

    Діти: відповіді дітей.

    Вихователь: На цій планеті живуть мешканці з різних геометричних фігур.

                          Поміркуйте і складіть мешканців із цих геометричних фігур.

   Гра «Склади чоловічка»

   Вихователь: А ще вони люблять подорожувати на різних космічних кораблях.

                         Діти, давайте побудуємо кораблі на яких вони люблять подоро-

                         жувати.

                         Молодці, малята, рушаймо далі.

   Діти:         Ти лети – лети , ракето,

                     До далекої планети,

                     Раз, два, три, чотири, п’ять!

                     Нумо в мандри вирушать!

                     Ти зі мною – я з тобою,

                     І не будем сумувать.

   Третя станція «Розумнички»

               Задачі – жарти.

1.     Що у лісі там гримить?

Робить вулики ведмідь

Він зробив їх тільки сім,

На два менше ніж хотів.

 

2.     Над ставком летіли птиці:

Голуб, щука, дві синиці,

Пять сомів і три стрижі

Скільки птиць? Ану скажи!

 

3.     Наша Даша рано встала

Ляльок всіх порахувала

Дві Марійки – на вікні,

Дві Тетянки – на подушці,

Дві Іринки – на перинці,

А Петрушка в ковпачку

На дубовім сундучку.

 

Вихователь: Молодці, малята, рушаємо далі.

Діти:      Ти лети – лети ракето,

               До далекої планети,

               Раз,два, три,чотири, п’ять!

               Нумо в мандри вирушать!

               Ти зі мною – я з тобою,

               І не будем сумувать.

 

Четверта станція «Космічних досліджень»

Вихователь: Якщо ви справжні космічні дослідники, то ви повинні знати, що у різних професій є свої спеціальні знаки спілкування (у моряків – азбука Морзе; у музикантів – ноти; у танцюристів – рухи).

     Уявіть собі, що вам необхідно зашифрувати сигнали з космосу за допомогою звукових фішок.

Діти виконують звуковий аналіз слів.

  ( К О С М О С              З І Р К А            Р А К Е Т А )

    -   о  -  -   о  -               -  о - -  о             -  о  -  о  -  о

 

Вихователь:  Досвідчені космонавти  обов’язково пишуть звіт за певними правилами. Для нас такими правилами є схема для складання речень.

(Діти записують речення графічно використовуючи слова: ракета, Сонце, космос, зірка, планета).

Вихователь: Молодці, малята, рушаємо далі.

Діти:     Ти лети – лети ракета

              До далекої планети

              Раз, два, три, чотири, п’ять!

              Нумо в мандри вирушать!

              Ти зі мною – я з тобою,

              І не будем сумувать.

Пята станція «Космічна крамниця»

Вихователь: Малята, ми потрапили до космічної крамниці. В ній ми зможемо знайти сувеніри для своїх друзів, на згадку про космічну подорож.

Діти ліплять сувеніри (подарунки) «Нічний зорепад»

Вихователь: Діти, а яка для вас найкраща планета?

Відповіді дітей.

Вихователь:    Наша планета Земля

                         Щедра вона і багата

                         Гори,ліси і поля –

                         Наша домівка , малята.

     Тоді сідайте в ракету і полетіли додому.