Сторінка психолога

 

Основна роль психолога в дитячому садку – створення умов для забезпечення фізичного і психічного здоров’я, емоційного благополуччя та ефективного розвитку здібностей кожної дитини.

В ДНЗ №2 працює психологом – Панамарчук Ірина Вікторівна.

 

 

Педагогічне кредо:

" Дитина - це ніжний паросток , який стане могутнім деревом і вимагає до себе великої уваги."

(В.Сухомлинський)

 

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ 
ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ЗАКЛАДУ

- проведення просвітницьких лекцій, семінарів, занять з педагогами, батьками, дітьми;
- консультативна допомога всім учасникам навчально-виховного процесу;
- корекційно-розвивальна робота з дітьми, батьками, педагогами;
- допомога дітям, які мають проблеми в поведінці або які опинилися в складній життєвій ситуації;
- психологічний супровід обдарованих дітей;
- психологічний супровід новоприбулих дітей;
- визначення психологічної готовності дітей 5-річного віку до навчання у школі.

ЩО РОБИТЬ ДИТЯЧИЙ ПСИХОЛОГ?

 

                                                                                              Психодіагностика 
Мета психодіагностики - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Ви, мабуть знаєте, що для діагностики дорослих використовують тести. Для дітей теж використовують тести, але особливі – дитячі. Психолог може попросити вашої дитини щось намалювати, пограти з ним в захоплюючу гру – а насправді ж за допомогою цих дій збере необхідні дані. Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. 
                                                                                         Розвиваючі заняття 
За допомогою розвиваючих психологічних ігор психолог допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Найчастіше розвиваючі психологічні заняття проводяться з групою дітей, тому дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, вільно почуватися в колективі.
                                                                               Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережила сильний стресс.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія. Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія. Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках психолога потужним засобом допомоги.
                                                                   Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.

 

 

«ІНСТРУКЦІЯ ПО ЕКСПЛУАТАЦІЇ ПСИХОЛОГА»

 

Депресія, стрес, вікові кризи – підліткового, середнього чи пенсійного віку, синдром хронічної втоми, професійне вигорання, післятравматичні важкі стани і багато інших психологічних явищ нашого техногенного часу - про це багато пишуть і, звичайно ж, читають усі, кому не лінь, рекомендуючи найрізноманітніші способи «боротьби» - від гомеопатії, медпрепаратів до «а поговорить?!». І лише про те, що самодіагностика та самолікування можуть бути небезпечні, що фахівець має «лучше всё-таки делать ТО, что он делать Мастер» - якось підзабули. Навіть щодо утримання кішечок, собачок чи акваріумних рибок ми звертаємося до спеціалістів або до відповідної літератури! А от щодо функціонування власної психіки (культура емоцій, почуттів, станів, сприйняття, спілкування і т.п.) – часто-густо повна некомпетентність!

Короткий словник:

Невропатолог – лікар, який лікує захворювання нервової системи людини.
Психіка – (грець. psychikos – душевний) – те, як людина взаємодіє з собою, людьми та світом. 
Психіатрія – область медицини, що вивчає причини психічних захворювань, їх прояви, способи попередження та лікування.
Психіатр – лікар психіатричної (іншої) лікарні.
Психотерапевт у медицині – займається тяжкими неврозами, межовими станами, важкими депресіями – виписує ліки (транквілізатори, заспокійливі тощо). 
Психологія – наука, яка вивчає психіку людини та явища, пов’язані з нею.
Психолог – фахівець, який може провести психологічну діагностику та корекцію (регуляцію).
Психотерапевт НЕмедичного профілю – «розвиває Душу і тим зцілює Тіло»; без ліків допомагає позбутися психосоматичних недуг (про які в народі кажуть «хвороби від нервів»).
Психотерапія – надання психологічної допомоги людям для подолання труднощів у житті.
Соціальна адаптація – адекватні (відповідні) поведінка та реакція людини на процеси й події у соціумі (оточуючому середовищі).

Види психологічної допомоги:

психоаналіз, гештальт-терапія, системна сімейна терапія, онтопсихологія, кіно психологія, казкотерапія - біля 400 напрямків!; психологічні тренінги, індивідуальна психологічна консультація, групова психотерапія, психологічні майстер-класи і багато ін. (Вчителі та лікарі є різні за фахом та профілем – так само і психологи).

Що можна вирішити з допомогою психолога?

Конфліктні ситуації, стреси, проблеми самооцінки, психологічна залежність від людей та ситуацій, безсоння, нещасливе кохання, депресивні стани, нещасні випадки та ДТП, втрати близьких (горе), страхи і фобії, проблеми у навчанні (пам’ять, увага), визначення професійного спрямування, неприємні ситуації у бізнесі, зради і ревнощі та інші сімейні незгоди, травматизм, знижений енергетичний тонус, психологічний супровід вагітних і мам (з татусями, дідусями та бабусями), консультування батьків, учителів, нянь, керівників усіх рангів – лише невеликий перелік можливостей змінити якість свого життя на краще.

Ваша Історія Життя – це ВАША ІСТОРІЯ! Якою вона буде – вирішувати Вам. Просто пам’ятайте про те, що поряд з Вами є люди, для яких допомога ВАМ у важких ситуаціях – щоденна Праця, Діло Честі і нарешті – Покликання. Психологічні знання які ви купуєте через послуги фахівця від психології – Продукт, який не псується, не втрачається, залишається корисним назавжди, спрямовуючи кожного до Мудрості. Як молоде вино, дозріваючи, набуває чудового смаку, так міняється якість життя кожного, хто хоробро і чесно прояснює Себе для Себе з допомогою гарного фахівця від психології. Будьте сміливі і зверніться по допомогу! Тим самим Ви вбережете себе і Ваших близьких від безлічі неприємних хвилин і помилкових рішень! І пам’ятайте: Ви – НЕ пацієнт, вас НЕ лікують, а допомагають справитися з важкою ситуацією. Це ваша спільна робота, і чим активніше Ви в ній приймаєте участь, тим швидше, якісніше – значить результативніше, вона буде зроблена. Гармонії, Успіху і Здоров’я нам Усім!