|
Міський конкурс "Моє краще занятя з мультимедійною презентацією для старшої групи"
З 03.02.2014 по 12.02.2014 року на основі наказу БОРИСПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ був проведений міський конкурс «Моє краще заняття з мультимедійною презентацією для старшої групи». У якому наше заняття "Космічна подорож" увійшло у 5ку найкращих, і ми стали лауреатами.
КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ СТАРШОЇ ГРУПИ З ВИКОРИСТАННЯМ «Космічна подорож»
Вихователь ДНЗ № 2 Левіна О.І.
2014 рік
Програмовий зміст: Формувати у дітей уявлення про Космос, як простір, що існує за межами планети Земля. Закріплювати знання про те,що Сонце – це велика зірка, навколо якої обертаються дев’ять планет; дати елементарні уявлення про стан Сонячної системи, учити розмірковувати та обґрунтовувати хід своїх думок; вправляти дітей в умінні робити звуковий аналіз слів, визначати кількість слів уреченні та складанні схем речень. Учити розрізняти основні кольори, закріплювати знання про геометричні фігури, удосконалювати навички ліплення. Викликати позитивно-емоційний відгук на розповіді вихователя. Розвивати цікавість до всього нового в природі, логічне мислення, зорову пам'ять, уміння вдаватися до асоціативних зв’язків, образних порівнянь. Виховувати допитливість, зосередженість, уважне ставлення до природи, інтерес до Всесвіту, відчуття прекрасного.
Матеріал: Макет ракети, модель Сонячної системи, лист від інопланетян, загадки, завдання на розвиток логічного мислення, фішки для звукового аналізу; геометричні фігури (різного розміру); пластилін, серветки.
Попередня робота: Вивчення планет Сонячної системи; звуковий аналіз слів; складання речень за схемами; розв’язування логічних завдань; вивчення віршів та загадок; виготовлення заготовок для ліплення.
Хід заняття.
Вихователь: Діти, до нас надійшло послання від мешканців інших планет. Вони живуть далеко від нас у Космосі і надіслали нам листа. Вихователь читає листа: « Вітаємо Вас, мешканці, іншої планети! Чи знаєте ви назву своєї планети?» Діти: Наша планета називається Земля. Вихователь: На що схожа ваша планета? Діти: На кулю, м’яч,кавун. Вихователь: Як назвати мешканцІв вашої планети? Діти: Земляни. Вихователь: Що ви бачите вранці та вночі на своєму небі. Розкажіть про це. Діти: Уранці – Сонце, а вночі – Місяць. Вихователь: Сонце – велика, дуже гаряча, кругла зірка. Місяць – супутник Землі. Він буває круглим або у вигляді серпа. Місяць значно менший ніж Сонце та Земля. Зорі – це теж планети, що мерехтять на небі, світять жовтим, голубим світлом. На небі їх дуже багато. А чому їх не видно вдень? Діти: світло від Сонця є значно сильнішим, тому світло зірок ми не бачимо. Дослід: «Чому зірок не видно вдень?» Вихователь бере до рук ліхтарик і пропонує дітям наблизитися, вмикає його. Вихователь: Яке світло у ліхтарика – яскраве чи ні? А тепер відійдіть далі, в сами кінець групи, і погляньте, яким буде світло від нашого ліхтарика. Діти відходять. (Світло від ліхтарика є майже непомітним). Вихователь: Світла зірок не видно вдень, тому що сонячне світло є дуже яскравим. Вихователь читає лист: Чи ви любите свою планету? Як вітаєте її? Малята! Давайте привітаємо нашу планету. Діти виконують пальчикову гімнастику. Доброго ранку, сонце привітне! (Вітаються мізинчики) Доброго ранку, небо блакитне! (Вітаються безіменні пальчики) Доброго ранку, у небі пташки! (Вітаються середні пальчики) Доброго ранку, маленькі дубки! (Вітаються вказівні пальчики) Я вас вітаю, і я вас люблю! ( плескають у долоні) Ми живемо всі в одному краю!
Вихователь: (зачитує лист) Чи існує на вашій планеті частини дби? Відповіді дітей. Вихователь: Розкажемо про них інопланетянам у грі «Кажи далі» Той,кому до рук потрапив м’яч, називає частину доби, після тієї,яку назвав вихователь. Вихователь: Малята, а де знаходиться наша планета? Діти: В Сонячній системі. Вихователь: Погляньте на мапу Сонячної системи. Скажіть, які планети ви там бачите? Діти: Сонце, Землю із планетою – супутником місяцем, Марс, Уран, Меркурій. Вихователь: Яких планет бракує на мапі? Пропоную повернути їх на свої місця. Друга планета за розміром майже як Земля. 1 дитина: (планета Венера) У хмари одягнена сиві Планета ця дуже красива Найближча сусідка Землі, Але так не схожі вони Де гори, моря, чи печери? Нама їх нажаль у….. (Венери) Вихователь: Це найяскравіше небесне тіло після Сонця і Місяця. На Венері часто гримлять грози, віють вітри, блимають блискавки, але постійно спекотно. Повітря Венери є отруйним для людей. Венеру видно на небі вранці. Вихователь: Пята планета – найбільша. Відгадуйте її. 2 дитина: (планета Юпітер) Колись долетить і ракета На цю величезну планету Бурани, тумани та вітер Хвилюють планету …..(Юпітер) Вихователь: Він більший ніж Земля в 11 разів.Уся планета оточена великою кількістю хмар. На його поверхні у телескоп можна роздивитися смуги і велику червону пляму. На нічному небі вона сяє як яскрава біла зоря. Шоста планета видається дуже маленькою, але яскравою. Відгадайте її. 3 дитина: Яскраві кільця має, Далеко від нас пролітає, З життям не зустрічається …..(Сатурном) називається. Вихователь: Він дуже схожий на Юпітер. Має красиве кільце, нібито пояс. Крізь нього можна літати.
Вихователь: Нарешті нам залишилося відгадати останню планету. 4 дитина: А ця планета маленька Занадто від Сонця далеко Холодний космічний сон Сповив планету….. (Плутон) Вихователь: Цю планету не видно неозброєним оком, а окремі деталі важко роздивитися навіть у телескоп. Ось і повернули ми планети до своїх домівок. Діти, а ви хочете помандрувати в космічну подорож? Тоді займайте місце в космічній ракеті й полетимо до інших планет. Діти сідають на стільчики в ракеті і промовляють: Ти лети – лети , ракето, До далекої планети, Раз, два, три, чотири, п’ять! Нумо в мандри вирушать! Ти зі мною – я з тобою, І не будем сумувать. Перша станція «Ерудиція» 1. Хто був першим космонавтом, який полетів у космос? (Юрій Гагарін) 2. Чому Сонячна система має таку назву? (Своє імя вона отримала на честь світла від Сонця, що сяє в самому його центрі) 3. Що таке глобус? (Модель Землі) 4. Що таке комета? (Зірка із хвостиком) Вихователь: Молодці рушаймо далі. Діти: Ти лети – лети ракето, До далекої планети, Раз, два, три, чотири, п’ять! Нумо в мандри вирушать! Ти зі мною – я з тобою, І не будем сумувать. Друга станція «Космічних фігур» Вихователь: Які геометричні фігури ви знаєте? Діти: відповіді дітей. Вихователь: На цій планеті живуть мешканці з різних геометричних фігур. Поміркуйте і складіть мешканців із цих геометричних фігур. Гра «Склади чоловічка» Вихователь: А ще вони люблять подорожувати на різних космічних кораблях. Діти, давайте побудуємо кораблі на яких вони люблять подоро- жувати. Молодці, малята, рушаймо далі. Діти: Ти лети – лети , ракето, До далекої планети, Раз, два, три, чотири, п’ять! Нумо в мандри вирушать! Ти зі мною – я з тобою, І не будем сумувать. Третя станція «Розумнички» Задачі – жарти. 1. Що у лісі там гримить? Робить вулики ведмідь Він зробив їх тільки сім, На два менше ніж хотів.
2. Над ставком летіли птиці: Голуб, щука, дві синиці, Пять сомів і три стрижі Скільки птиць? Ану скажи!
3. Наша Даша рано встала Ляльок всіх порахувала Дві Марійки – на вікні, Дві Тетянки – на подушці, Дві Іринки – на перинці, А Петрушка в ковпачку На дубовім сундучку.
Вихователь: Молодці, малята, рушаємо далі. Діти: Ти лети – лети ракето, До далекої планети, Раз,два, три,чотири, п’ять! Нумо в мандри вирушать! Ти зі мною – я з тобою, І не будем сумувать.
Четверта станція «Космічних досліджень» Вихователь: Якщо ви справжні космічні дослідники, то ви повинні знати, що у різних професій є свої спеціальні знаки спілкування (у моряків – азбука Морзе; у музикантів – ноти; у танцюристів – рухи). Уявіть собі, що вам необхідно зашифрувати сигнали з космосу за допомогою звукових фішок. Діти виконують звуковий аналіз слів. ( К О С М О С З І Р К А Р А К Е Т А ) - о - - о - - о - - о - о - о - о
Вихователь: Досвідчені космонавти обов’язково пишуть звіт за певними правилами. Для нас такими правилами є схема для складання речень. (Діти записують речення графічно використовуючи слова: ракета, Сонце, космос, зірка, планета). Вихователь: Молодці, малята, рушаємо далі. Діти: Ти лети – лети ракета До далекої планети Раз, два, три, чотири, п’ять! Нумо в мандри вирушать! Ти зі мною – я з тобою, І не будем сумувать. Пята станція «Космічна крамниця» Вихователь: Малята, ми потрапили до космічної крамниці. В ній ми зможемо знайти сувеніри для своїх друзів, на згадку про космічну подорож. Діти ліплять сувеніри (подарунки) «Нічний зорепад» Вихователь: Діти, а яка для вас найкраща планета? Відповіді дітей. Вихователь: Наша планета Земля Щедра вона і багата Гори,ліси і поля – Наша домівка , малята. Тоді сідайте в ракету і полетіли додому.
|