Конспект-заняття На тему: «Місто в якому я народився»

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)

комбінованого типу №2

 

Конспект-заняття

На тему: «Місто в якому я народився»

 

 

Підготувала:

вихователь старшої групи

Пригода Оксана Андріївна

2015 р.

Тема: «Місто в якому я народився»

Мета: продовжувати краєзнавчу роботу з дітьми; формувати розуміння того що Україна – це рідна країна, Батьківщина, де живе сама дитина,її родичі та друзі; узагальнювати та розширювати знання про місто, де живуть; ознайомити з облаштування міста, його суспільними закладами та видатними місцями; поглиблювати уявлення про навколишнє середовище; виховувати патріотизм, гордість за свій рідний край, за свою рідну домівку – місто, вулицю.

Попередні робота: екскурсія вулицями міста, що знаходиться поряд з дитячим садком; подорожі містом з батьками; розглядання ілюстративних матеріалів «Рідне місто»; читання художніх творів.

Матеріал: фото головних місць міста; порожні рамки для фото міста зокрема площі,парку відпочинку, школи, вокзалу, аеропорту; картки із зображенням тварин, предметів, їжі (кермо, колесо, люстерко, молоко, цукерки, машина, світлофор, тигр, верблюд).

Хід заняття

Вихователь пропонує дітям подорож рідним містом.

Крокую містом сонячним із усмішкою я.

Допомагає скрізь мені ця усмішка моя.

Лиш усміхнусь – веселим вмить похмурий день стає,

І радість щедро розлива навкруг тепло своє.

Усміхнуся перехожим, сонцю, квітам усміхнуся.

Маю я веселку вдачу, нею поділюся.

Візьму з веселки кольори, я розфарбую все.

Хай барвами яскравими сіяє місто моє.

- Про що ми говоритимемо сьогодні?

- Так, ми говоритимемо про своє рідне місто.

- Кожна людина з любов’ю ставиться до своєї маленької батьківщини, де вона народилася, де зробила свій перший крок у життя, де вперше пізнала світ, почула рідну мову, мамину колискову пісню, де вперше побачила весняну веселку. Саме навесні наше місто засяяло всіма кольорами веселки, усміхаються перехожі. Назвіть, будь ласка, малу батьківщину – місто, де живемо ми, де живуть наші рідні й друзі. Здійснимо фотоподорож весняними вулицями нашого міста.

Дидактична гра « Фотоподорож»

        Вихователь пропонує дітям обирати фото на столі зі знайомими місцями рідного міста. Необхідно називати їх і розміщувати у порожніх рамках на стіні формувати фотовиставку.

 

 

-         Перше фото – символ нашого міста – герб міста, прапор. Яку форму та кольори має герб нашого міста? Яким є кольори прапора нашого міста? Про що вони розповідають?

Про все, що приємно місту,

Про все, нам дороге.

Герб вам може розповісти

Цікаво про все, про все.

 

 

Друге фото – головна будівля нашого міста – Адміністрація. Хто найголовніший у місті? У чому полягає його робота?

Мер старається у нас.

Він, звичайно, просто клас.

Місто він привів в порядок,

Чистота навкруг у нас.

 

 Ще одне фото – обеліск слави, місце пам’яті. Кому присвячені ці скульптурні споруди? Навіщо вони зараз, адже війна давно закінчилася? Могили загиблих воїнів під час Великої Вітчизняної війни – це наша святиня. Минають роки а пам'ять залишається. Ваші батьки розкажуть вам про страшну війну, а ви розкажете своїм дітям. 9 травня український народ святкує День Перемоги – сумний день і веселий водночас. Радісний тому, що він приніс на нашу землю мир і спокій. А сумний, бо ціна цієї радості – життя мільйонів наших співвітчизників.

І живуть у пам’яті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що полягли на полі бою,

І ті, що повернулися з війни.

Вони ішли у бій за те, щоб до останку

Перемогти ненависних катів,

Щоб світ увесь у мирному світанку

Під прапорами Перемоги золотів.

Наступне фото – школа. Чому необхідно відвідувати школу? Навіщо люди вчаться?

Школа – це велика дитяча країна,

У ній відкривається білий наш світ.

Тут пізнає себе кожна дитина

І вирушає звідси в політ.

Знань надається тут першооснова,

Жити, дружити, учитися в ній.

-         Знайдіть фото своїх улюблених місць відпочину у місті.( Площа,парк відпочинку, озеро, дитяча залізниця, кінотеатр) Що ще є на вулицях міста ми можемо побачити багато будинків, магазинів, шкіл, дитячих садків, різний транспорт

Вихователь звертає увагу дітей на малюнок вулиці міста.

-         Розгляньте малюнок. Як ви вважаєте, що на ньому зображено: місто чи село? За якими ознаками ви це визначили? (Великі багатоповерхові будинки, багато транспорту, людей, вулиця широка) Розкажіть про свою вулицю, свій будинок, зверніть увагу на кількість поверхів у ньому. Так, молодці. Адже окремі вулиці – це частини великого міста. Хто знає адресу нашого дитячого садка?

Дидактична гра «Що це?»

Вихователь демонструє дітям декілька карток, на яких зображені частини якогось предмета (явища, об’єкти). Діти повинні назвати, елементом чого є ця частина, де може розташовуватися предмет (наприклад: колеси, руль, люстерко (машина, велосипед та ін.); цеглина, кран, лопата ( будівельний майданчик); машина, світлофор, пішохідний перехід (дорога в місті); тигр, слон, верблюд (зоопарк, цирк); Хліб, молоко, цукерки (магазин)).

Підсумок

-         Вам подобається наша Батьківщина? Чим саме? Яку назву вона має? Назвіть головне місто нашої держави. У якому місті ви живете: у великому чи маленькому? Що вам найбільше подобається у нашому місті?