КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ В СТАРШІЙ ГРУПІ «МОЄ РІДНЕ МІСТО»

Бориспільський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу №2

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ В СТАРШІЙ ГРУПІ

«МОЄ РІДНЕ МІСТО»

Вихователь ДНЗ№2

Кузьмишина Я.О.

2015р.

Програмовий зміст:

         Розширювати і узагальнювати знання і уявлення дітей про своє рідне місто, його історичне минуле, пам'ятних та визначних місцях; людях, які прославили його; активізувати пізнавальний інтерес, увагу, пам'ять, розвивати логічне мислення, уяву; виховувати дбайливе ставлення до історії рідного міста, почуття поваги до тих, хто прославив його.

Матеріали:

         Карта України, герби та символи рідного міста та інших міст, фотографії з визначними пам'ятками міста, пам'ятними місцями, фотографії відомих городян, аркуші паперу, пензлі, фарби, олівці.

Попередня робота:

Знайомство з історією рідного краю. Екскурсії по пам'ятних місцях рідного міста, в краєзнавчий музей. Бесіди з дітьми про рідне місто та людей, що прославили його. Малювання «Моя вулиця», аплікація «Місто моє» (колективна робота). Читання віршів про рідне місто, творів місцевих поетів і письменників.

Хід заняття:

Вихователь: Діти, ви знаєте, скільки вам років? А скільки років вашим мамам? Татам? Бабусям? Як ви думаєте, чи є вік у міст або їм усім однакова кількість років? Скільки років нашому місту? (Відповіді дітей.) Всі міста однакові або чимось відрізняються один від одного? Як відрізнити одне місто від іншого? А за якими прикметами ви б впізнали своє рідне місто? (Відповіді дітей.) Покажіть його на карті. Як називають мешканців нашого міста? (Відповіді дітей.) Розкажіть, чим було відоме наше місто в минулому, чим займалися люди, які в ньому жили?

Діти за бажанням розповідають про рідне місто.

Вихователь: А чим знамените наше місто в даний час? (Відповіді дітей.) Ви вже знаєте, що кожне місто має свій герб, свою символіку. Все це є і у нашого міста.

Проводиться Д/г «Знайди і назви». Завдання: знайти герб і символи рідного міста серед інших, пояснити їх значення.

Вихователь: А тепер я запрошую вас на екскурсію по рідному місту, ми познайомимося з архітектурними пам'ятками, відвідаємо культурні місця відпочинку городян. А екскурсоводами ви будете самі. Але спочатку я хочу перевірити, чи достатньо добре ви знаєте своє місто, щоб бути екскурсоводами.

Проводиться Д/гра «Запам'ятай і назви». Вихователь показує фото з пам'ятними місцями міста, діти повинні подивитися і запам'ятати те, що побачать, а потім назвати. Переможцем стає той, хто запам'ятає і назве  більше пам'ятних місць. Він і буде першим екскурсоводом.

Вихователь: Розгляньте фотографії. Нехай кожен з вас вибере те місце нашого міста, про яке він розповість нам.

Кожна дитина вибирає фото і розповідає про визначні пам'ятки рідного міста.

Фізкультхвилинка:

Щось не хочеться сидіти,

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

Руки в боки, руки так,

Руки вгору, як вітряк.

Вище руки підніміть

І спокійно опустіть.

Плесніть, діти, кілька раз.

За роботу, все гаразд!

 

Вихователь: У нашому місті жили і живуть в даний час багато відомих, знамениті люди. Виберіть фотографію людини, яку ви знаєте, і розкажіть, чим вона прославилася, що зробила для нашого міста. (Розповіді дітей.) А тепер я оголошую конкурс віршів про наше місто.

Діти за бажанням читають вірші.

Вихователь: Як ви думаєте, чи є у нашого міста якісь проблеми? Як їх можна вирішити? (Відповіді дітей.) Ну от, дітки, як багато, виявляється, ви знаєте про своє рідне місто, як любите його. А давайте подумаємо, помріємо про те, чим ви будете корисні своєму місту, коли виростете? (Розповіді дітей.)

На закінчення діти створюють малюнки на тему «Місто моє рідне», використовуючи матеріали за власним вибором.